Szkoła Radości Św. Urszuli

24 kwiecień 2013r.

Jak pod działaniem promieni słonecznych rozwijają się kwiaty, dojrzewają owoce, tak w duszy pogodnej, słonecznej rozwija się cudny kwiat świętości, a  sam uśmiech rozprasza chmury nagromadzone w duszy, przemawia do drugiego człowieka bez słów’’                                                                     ( Św. Urszula Ledóchowska )

       W naszej parafii powstała inicjatywa założenia Koła Przyjaciół Św. Urszuli. Mając – tak wspaniałą Patronkę – kobietę, zakonnicę, założycielkę nowego Zgromadzenia, pedagoga, Polkę – Patriotkę i Europejkę oraz przede wszystkim Świętą – postanowiliśmy poznać bardziej Jej osobę, dzieło i pisma, zaczerpnąć trochę życiowych rad z Jej przebogatej duchowości. I dlatego we środę 24 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie tzw. „ założycielskie” Koła Przyjaciół.

Było nas na razie 9 osób i pochyliliśmy się – po radosnym zapoznaniu i zawiązaniu wspólnoty – nad sylwetką Św. Urszuli, nad ciekawszymi wydarzeniami z Jej życia, gdzie jasno można zobaczyć, że Matka Ledóchowska była „ pionkiem na Bożej szachownicy życia” i w niełatwych wydarzeniach z ufnością wiele razy powtarzała : Jak Bóg chce.

I już na pierwszym spotkaniu, ktoś zaproponował, abyśmy nazywali się: Szkoła Radości Św. Urszuli , co zostało zaakceptowane jednogłośnie.

Spotkania mają odbywać się raz w miesiącu, rozpoczynają się modlitwą – tekstami ułożonymi przez Świętą Urszulę i za Jej wstawiennictwem. Następnie zgłębiamy- na podstawie Jej pism, rad, medytacji – wybrany temat, dzielimy się refleksjami z życia.

 I tak np. w maju zapraszamy w II piątek tj. 10 maja po nabożeństwie majowym do Sali nr 5 w spichlerzu. Pochylimy się nad tym, jak czcimy Maryję i zobaczymy, jak to robiła Patronka naszej parafii.

Może nam pokaże, jak zawierzyć Swoje życie Najlepszej z Matek…. .

Zapraszamy serdecznie sympatyków i przyjaciół, nowe osoby, chętne, by „ podglądać” Świętych, aby zaprzyjaźnić się z nami.

W czerwcu nasze spotkanie będzie w II piętek i pochylimy się nad tematyką, dotyczącą Serca Jezusowego.

Prosimy, aby zaglądać na stronę internetową parafii, tam w grupach duszpasterskich będzie umieszczony link: Szkoła Radości Św. Urszuli i informacje o spotkaniach, terminach i wszelkich zmianach.

W dalszej perspektywie przewidziana jest pielgrzymka do Źródła tj. do Pniew, gdzie jest złożone w Sarkofagu ciało Św. Urszuli.

Szczęść Boże – nieśmy sobie nawzajem uśmiech –

s. Małgorzata Serafinko – urszulanka SJK

.

 

10 maj 2013r.

 

  FORMACJA MODLITEWNA – SZKOŁA RADOŚCI ŚWIĘTEJ URSZULI”.

  BOGU – NA WIECZNĄ CHWAŁĘ !

  URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ W DARZE!

  LUDZIOM NA DROGĘ  ŻYCIA !

  SOBIE    NA  SPEŁNIENIE !

 

św. URSZULA LEDÓCHOWSKA – przewodnik duchowy

s. Małgorzata Serafinko –urszulanka SJK – moderator do czerwca 2020 rok

s. Renata Radosz urszulanka SJK - od września 2020 r. do czerwca 2022 r.

s. Krystyna Marek urszulanka SJK - od września 2022 roku

 

 

 

Aktualna lista dzieci duchowych

 1. Czajkowska Urszula

 2. Filipowicz Aleksandra

 3. Filipowicz Stefan

 4. Jeżyna Maria

 5. Jachorek Anna - zmarła w 2021 r.

 6. Jopa Irena

 7. Kowalik Bernadeta

 8. Motorny Mirosław

 9. Palejczuk Helena

 10. Semeniuk Anna

 11. Sikora Irena

 12.  Zelent - Lipińska Teresa

 13.  Zelent - Lipiński Ryszard

Zapraszamy do wspólnej modlitwy,

poznawania życia i duchowości św. Urszuli Ledóchowskiej patronki naszej parafii w drugi piątek każdego miesiąca po Mszy św. o godz. 1800.

 

Szczęść Boże- nieśmy sobie nawzajem uśmiech.

 

 

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej