Szkoła Radości Św. Urszuli

24 kwiecień 2013r.

Jak pod działaniem promieni słonecznych rozwijają się kwiaty, dojrzewają owoce, tak w duszy pogodnej, słonecznej rozwija się cudny kwiat świętości, a  sam uśmiech rozprasza chmury nagromadzone w duszy, przemawia do drugiego człowieka bez słów’’                                                                     ( Św. Urszula Ledóchowska )

       W naszej parafii powstała inicjatywa założenia Koła Przyjaciół Św. Urszuli. Mając – tak wspaniałą Patronkę – kobietę, zakonnicę, założycielkę nowego Zgromadzenia, pedagoga, Polkę – Patriotkę i Europejkę oraz przede wszystkim Świętą – postanowiliśmy poznać bardziej Jej osobę, dzieło i pisma, zaczerpnąć trochę życiowych rad z Jej przebogatej duchowości. I dlatego we środę 24 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie tzw. „ założycielskie” Koła Przyjaciół.

Było nas na razie 9 osób i pochyliliśmy się – po radosnym zapoznaniu i zawiązaniu wspólnoty – nad sylwetką Św. Urszuli, nad ciekawszymi wydarzeniami z Jej życia, gdzie jasno można zobaczyć, że Matka Ledóchowska była „ pionkiem na Bożej szachownicy życia” i w niełatwych wydarzeniach z ufnością wiele razy powtarzała : Jak Bóg chce.

I już na pierwszym spotkaniu, ktoś zaproponował, abyśmy nazywali się: Szkoła Radości Św. Urszuli , co zostało zaakceptowane jednogłośnie.

Spotkania mają odbywać się raz w miesiącu, rozpoczynają się modlitwą – tekstami ułożonymi przez Świętą Urszulę i za Jej wstawiennictwem. Następnie zgłębiamy- na podstawie Jej pism, rad, medytacji – wybrany temat, dzielimy się refleksjami z życia.

 I tak np. w maju zapraszamy w II piątek tj. 10 maja po nabożeństwie majowym do Sali nr 5 w spichlerzu. Pochylimy się nad tym, jak czcimy Maryję i zobaczymy, jak to robiła Patronka naszej parafii.

Może nam pokaże, jak zawierzyć Swoje życie Najlepszej z Matek…. .

Zapraszamy serdecznie sympatyków i przyjaciół, nowe osoby, chętne, by „ podglądać” Świętych, aby zaprzyjaźnić się z nami.

W czerwcu nasze spotkanie będzie w II piętek i pochylimy się nad tematyką, dotyczącą Serca Jezusowego.

Prosimy, aby zaglądać na stronę internetową parafii, tam w grupach duszpasterskich będzie umieszczony link: Szkoła Radości Św. Urszuli i informacje o spotkaniach, terminach i wszelkich zmianach.

W dalszej perspektywie przewidziana jest pielgrzymka do Źródła tj. do Pniew, gdzie jest złożone w Sarkofagu ciało Św. Urszuli.

Szczęść Boże – nieśmy sobie nawzajem uśmiech –

s. Małgorzata Serafinko – urszulanka SJK

.

 

10 maj 2013r.

 

  FORMACJA MODLITEWNA – SZKOŁA RADOŚCI ŚWIĘTEJ URSZULI”.

  BOGU – NA WIECZNĄ CHWAŁĘ !

  URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ W DARZE!

  LUDZIOM NA DROGĘ  ŻYCIA !

  SOBIE    NA  SPEŁNIENIE !

 

św. URSZULA LEDÓCHOWSKA – przewodnik duchowy

s. Małgorzata Serafinko –urszulanka SJK – moderator

 

dzieci duchowe w dniu założenia formacji:

  1. Czajkowska Urszula.................. 24.IV.2013r.

  2. Filipowicz Aleksandra.............. 24.IV.2013r.

  3. Filipowicz Stefan....................... 24.IV.2013r.

  4. Jopa Irena ................................ 24.IV.2013r.

  5. Kowalik Bernadeta................. 24.IV.2013r.

  6. Nalewajek Barbara ................. 24.IV.2013r.

  7. Palejczuk Helena ..................... 24.IV.2013r.

  8. Semeniuk Anna........................ 24.IV.2013r.

  9. Semeniuk Jerzy ...................... 24.IV.2013r.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy,

poznawania życia i duchowości św. Urszuli Ledóchowskiej patronki naszej parafii w drugi piątek każdego miesiąca po Mszy św. o godz. 1800.

 

Szczęść Boże- nieśmy sobie nawzajem uśmiech.

 

 

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Wtorek II tygodnia adwentu (Iz 40,1-11) „Pocieszcie, pocieszcie mój lud!” mówi wasz Bóg. „Przemawiajcie do serca Jeruzalem i wołajcie do niego, że czas jego służby się skończył, że nieprawość jego odpokutowana, bo odebrało z ręki Pana karę w dwójnasób za wszystkie swe grzechy”. Głos się rozlega: „Przygotujcie na pustyni drogę dla Pana, wyrównajcie na [...]

Czytaj dalej