Ogłoszenia: II Niedziela Zwykła - 17.01.2021. Niedziela, 17 stycznia 2021

 

1. Odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia i cząstki różańca o godz. 15.00 w intencji oddalenia koronawirusa z naszej Ojczyzny i całego świata, w intencji chorych, przebywających w szpitalach i na kwarantannie, zmarłych z powodu koronawirusa, w intencji Rodzin o opiekę Bożą, przedłużamy do zakończenia kwarantanny narodowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. 22 stycznia, w 117 rocznicę przyjęcia habitu zakonnego przez Ojca Pio, będziemy obchodzić Dzień Wierności i razem odnowimy obietnice chrzcielne, znak Bożego życia otrzymanego w Chrystusie. Zapraszamy całą wspólnotę Grupy Modlitwy św. Ojca Pio, a także chętnych na spotkanie w naszym kościele, w piątek 22 stycznia. Wspólnie przeżyjemy Obrzęd Złożenia Obietnicy Wierności. Obrzęd ten poprzedzi msza święta o godzinie 18.00.

3. Kościół w Polsce przeżywa dziś Dzień Judaizmu. Jutro rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Hasłem tego Tygodnia są słowa: "Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc". Centralne nabożeństwo odbędzie się w poniedziałek 18 stycznia w lubelskiej Archikatedrze pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Budzika o godz. 17.00.

4. Kontener na makulaturę zabrany będzie z parkingu kościelnego w najbliższy wtorek.

5. Bo zapłać za ofiary złożone dziś na tace i przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Caritas Polska organizuje pomoc mieszkańcom Chorwacji po niedawnym trzęsieniu ziemi. W przyszłą niedzielę można będzie złożyć ofiarę do puszki na ten cel.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Poniedziałek II Tygodnia Wielkiego Postu (Dn 9, 4b-10) O Panie, Boże mój, wielki i straszliwy, który dochowujesz wiernie przymierza tym, co Ciebie kochają i przestrzegają Twoich przykazań. Zgrzeszyliśmy, zbłądziliśmy, popełniliśmy nieprawość i zbuntowaliśmy się, odstąpiliśmy od Twoich przykazań. Nie byliśmy posłuszni Twoim sługom, prorokom, którzy przemawiali w [...]

Czytaj dalej