Ogłoszenia: Niedziela Świętej Rodziny - 27.XII.2020. Niedziela, 27 grudnia 2020

 

1. Z racji święta Świętej Rodziny, ogarniamy modlitwą każdą Rodzinę naszej parafii i życzymy obfitych łask w wypełnianiu Bożych planów. W tym roku z powodu epidemii nie możemy odwiedzać Rodzin naszej parafii z wizytą kolędową i nie możemy przekazywać Bożego błogosławieństwa w Rodzinie, dlatego dziś po każdej mszy świętej przekazujemy Boże błogosławieństwo pokoju i miłości dla każdej Rodziny w specjalnym obrzędzie. W obecnym czasie Boże błogosławieństwo  jest szczególnie nam wszystkim potrzebne. Na pamiątkę otrzymania tego błogosławieństwa prosimy wziąć od lektorów, którzy są na zewnątrz świątyni, specjalny obrazek.

2. Dobiega końca rok Pański 2020. Za wszystkie łaski i opiekę Bożą podziękujemy w ostatni dzień tego roku w specjalnym nabożeństwie dziękczynno - błagalnym. Przeprosimy za nasze grzechy i upadki. Prosić będziemy o ustanie epidemii, zdrowie i opiekę Bożą na czas nadchodzący. Msza święta, 31 grudnia rozpocznie się  o godzinę wcześniej, czyli o godz. 17.00, aby przed godziną 19.00 wrócić do swego domu, zgodnie z obowiązującym prawem.

3. W piątek pierwszy dzień Nowego Roku - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte według porządku niedzielnego. Ze spowiedzi pierwszopiątkowej skorzystać można podczas każdej mszy świętej. Do chorych z Komunią świętą udamy się tylko na zgłoszenie chorych. W pierwszą sobotę po wieczornej mszy świętej adoracja i Apel Papieski.

4. Jutro rozpoczyna się kwarantanna narodowa. Stosujmy się do wszystkich zaleceń, aby chronić zdrowie i życie bliźnich i własne .

5. Przez okres kwarantanny kontynuujemy modlitwę o ustanie epidemii, oraz za chorych i przebywających na kwarantannie, a także za zmarłych z powodu epidemii. Niech to będzie koronka do Bożego Miłosierdzia odmawiana o godz. 15.00 w domu, a także modlitwa różańcowa. W tym czasie będzie też w kościele o godz. 15.00 przed Najświętszym Sakramentem. Jeśli ktoś może zapraszamy do świątyni. Modlitwą do Boga i dostosowaniem się do zaleceń władz sanitarnych możemy pokonać to zło.

6. Warto nabyć dzisiejszy numer Niedzieli, która zawiera  piękny kalendarz  i praktyczny modlitewnik oraz śpiewnik kolęd.

 

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Poniedziałek II Tygodnia Wielkiego Postu (Dn 9, 4b-10) O Panie, Boże mój, wielki i straszliwy, który dochowujesz wiernie przymierza tym, co Ciebie kochają i przestrzegają Twoich przykazań. Zgrzeszyliśmy, zbłądziliśmy, popełniliśmy nieprawość i zbuntowaliśmy się, odstąpiliśmy od Twoich przykazań. Nie byliśmy posłuszni Twoim sługom, prorokom, którzy przemawiali w [...]

Czytaj dalej