Ogłoszenia: IV Niedziela Adwentu - 20.12.2020. Niedziela, 20 grudnia 2020

 

1. Przed nami ostatnie dni Adwentu i mszy świętych roratnich. W czwartek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. W naszym kościele tylko msza święta roratnia o godzinie 6.00. Nie ma mszy świętej o godz. 18.00.

Zasiądziemy wieczorem do Wieczerzy wigilijnej, którą poprzedzać będzie czytanie fragmentu Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, następnie modlitwa i wspomnienie bliskich zmarłych, wzajemne przebaczenie sobie win i złożenie sobie życzeń, przełamując się poświęconym opłatkiem. Po wieczerzy wigilijnej zachęcamy do śpiewu kolęd w gronie rodzinnym. Wigilia w naszej kulturze narodowej i bardzo długiej tradycji ma charakter postny, jak i cały dzień wigilijny. W rodzinie katolickiej nie ma alkoholu na stole podczas wieczerzy wigilijnej.

Pasterka w naszym kościele będzie tradycyjnie o północy.

2. We wszystkie dni świąteczne i niedziele, będzie w tym roku odprawiana msza święta o godz. 19.30, czyli będzie porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę. Taca z Pasterki przeznaczona będzie - jak w poprzednich latach - na Dom Samotnej Matki, a z drugiego dnia świąt na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. W tym roku z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa nie będzie wizyty duszpasterskiej w domach naszych Parafian.

Ponieważ Błogosławieństwo Boże jest bardzo ważne, a w tym roku szczególnie potrzebne, dlatego w przyszłą niedzielę, w uroczystość Świętej Rodziny, po każdej mszy świętej udzielimy specjalnego błogosławieństwa Bożego na okoliczność kolędy dla każdej wierzącej Rodziny naszej parafii. Na pamiątkę tego błogosławieństwa przygotowaliśmy specjalny obrazek z modlitwą.

4. Do chorych z Komunią świętą udamy się we wtorek od godziny 8.30. Można jeszcze zgłosić chorych.

5. Koronka do Bożego Miłosierdzia o oddalenie koronawirusa będzie dzisiaj o godz. 15.00 i adoracja do godz. 16.00. Od jutra będzie przerwa na przygotowanie kościoła na święta. W przyszłą niedzielę podamy informacje o wznowieniu codziennych modlitw o godz. 15.00.

6. Ukazał się nowy numer Spichlerza, który można nabyć w sali Fatimskiej.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Poniedziałek II Tygodnia Wielkiego Postu (Dn 9, 4b-10) O Panie, Boże mój, wielki i straszliwy, który dochowujesz wiernie przymierza tym, co Ciebie kochają i przestrzegają Twoich przykazań. Zgrzeszyliśmy, zbłądziliśmy, popełniliśmy nieprawość i zbuntowaliśmy się, odstąpiliśmy od Twoich przykazań. Nie byliśmy posłuszni Twoim sługom, prorokom, którzy przemawiali w [...]

Czytaj dalej