Ogłoszenia: XIX Niedziela Zwykła - 13.08.2017 Niedziela, 13 sierpnia 2017

 

1. We wtorek 15 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP - największe święto maryjne. Msze św. według porządku niedzielnego wakacyjnego t.j.: 7.30, 9.00, 12.00, 18.00, 19.30. Po mszach św. będzie poświęcenie bukietów kwiatów, ziół i tegorocznych plonów.

2. W dniach 8 - 9 września odbędzie się w Lublinie Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Niewidomych. Jej organizatorem jest Archidiecezja Lubelska. W pielgrzymce uczestniczyć będzie około 1500 osób. Organizatorzy zwracają się z serdeczną prośbą do wszystkich parafii lubelskich o życzliwe przyjęcie osób niewidomych na jeden nocleg z 8 na 9 września. Chętne Rodziny prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Szczególy i godziny przyjęcia tych osób podamy w późniejszym czasie.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone są na Fundusz Charytatywny przy Kurii Biskupiej .

4. Kontener na makulaturę zabrany będzie z parkingu kościelnego w poniedziałek po południu.

5. Ksiądz Szymon Czuwara, który przez siedem lat posługiwał duszpastersko w naszej parafii, a ostatni rok w parafii Nawrócenia św. Pawła w Lublinie, wyjeżdża do pracy misyjno - duszapsterskiej na Alaskę. Dziś o godz.12.00 w naszym kościele pożegnamy księdza Szymona.

Wspólnota Sychar, którą opiekował się ksiądz Szymon będzie miała swoje spotkania od września w naszej parafii.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

(Lb 24,2-7.15-17a) Gdy Balaam podniósł oczy i zobaczył Izraela rozłożonego obozem według swoich pokoleń, ogarnął go Duch Boży i zaczął głosić swoje pouczenie, mówiąc: Wyrocznia Balaama, syna Beora; wyrocznia męża, który wzrok ma przenikliwy; wyrocznia tego, który słyszy słowa Boże, który ogląda widzenie Wszechmocnego, który pada, a oczy mu się otwierają. Jakubie, [...]

Czytaj dalej