Niedziela Wniebowstapienia Pańskiego 21.05.2023 Niedziela, 21 maja 2023

 

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się , aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii). 

2. W najbliższy piątek po mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie formacyjne grupy modlitwy św. O. Pio. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.15. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków

 św. O. Pio

3. Przypominamy  że coroczny Festyn Parafialny  odbędzie się w niedzielę 18 czerwca. Darem serca Parafian będą fanty przekazane na loterię . Można je składać w sali fatimskiej lub do specjalnie przygotowanych pudełek przy kancelarii parafialnej.

4. W przyszłą sobotę w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Świętej. Msze święte I komunijne o godz. 10.00 i 12.00 . Dzień wcześnie w piątek wyznanie wiary i spowiedź dzieci i rodziców od godz. 16.00. Ogarnijmy naszą pamięcią modlitewną dzieci które przyjmą po raz pierwszy do swoich serc Jezusa Eucharystycznego. Polecajmy naszym modlitwom także ich rodziców.

5.  W najbliższą niedzielę, 28 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego .

6. Już dzisiaj przypominamy  że coroczny Odpust parafialny ku czci  naszej patronki św. Urszuli Ledóchowskiej będziemy przeżywali w poniedziałek 29 maja. Uroczysta msza święta Odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 18.00.

Serdecznie dziękujemy s. Ewie za przybliżenie nam tematyki powołania wg św. Urszuli . I niech te rozważania zainspirują nas do lepszego poznania życia i charyzmatu  patronki naszej Parafii.

7.  Jest już nowy numer gazety parafialnej  SPICHLERZ . Zapraszamy do lektury. Jak zwykle można w niej znaleźć wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła powszechnego jak i naszego lokalnego i  parafialnego. Miłośniczki i miłośników  wypieków na pewno zainteresuje kącik kulinarny a najmłodszych kolorowanka.

8.Wszystkim życzymy mocnego trwania w wierze i opieki Matki Bożej na nadchodzący tydzień.

 

Czytania na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg