ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023 Niedziela, 26 marca 2023

 

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2. W najbliższy piątek droga krzyżowa dla dzieci o 16.30  a o 18.00 msza święta. Nie będzie drogi krzyżowej o godz. 17.15  i  o godz. 19.00. W ten piątkowy wieczór serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej po ulicach naszej parafii na Węglinie Północnym. Rozpoczniemy o godz. 19.00 przy boisku na ulicy Wertera, przejdziemy ul. Wertera i Szwejka i zakończamy na ulicy Judyma przy domu zakonnym S. Służebnic Wynagrodzicielek NSJ. W razie deszczu i złej pogody droga krzyżowa odbędzie w kościele po mszy świętej o godz. 18.00

3. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chętnym do pomocy przy przygotowaniu Kościoła i terenu wokół  kościoła na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne.  

4. W I sobotę miesiąca będzie wystawianie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą zakończymy apelem papieskim.

3. Najbliższa niedziela, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

5. Komunikat Metropolity Lubelskiego:

Z inicjatywy Lubelskiej Solidarności odbędzie się w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, Papieski Marsz Wdzięczności. W 18. rocznicę odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca, chcemy dziękować za osobę i dzieło wielkiego i świętego Papieża.

Uczestnicy marszu zbiorą się o godzinie 14.00 przy kościele Świętej Rodziny, pod krzyżem papieskim, przy ul. Jana Pawła II 11.

O godzinie 14.15 wyruszą ulicami: Jana Pawła II, Filaretów, Głęboką, Sowińskiego, Radziszewskiego, Łopacińskiego – do kościoła akademickiego.

O 15.30 rozpocznie się Msza Święta w kościele akademickim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Niech liczny udział mieszkańców Lublina i archidiecezji w tym marszu będzie znakiem naszej wdzięczności za osobę i dzieło Świętego Jana Pawła II i wyrazem wierności Jego dziedzictwu. Papież Polak był, jest i pozostanie dla nas duchowym autorytetem, nauczycielem wiary i orędownikiem u Boga w niebie.

Polećmy za jego wstawiennictwem wszystkie ważne sprawy Kościoła i Ojczyzny Chrystusowi, który przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie odkupił nas i wyzwolił.

6. Tego samego dnia  w naszym kościele odbędzie się wieczorne spotkanie modlitewne w czasie którego będziemy dziękować Bogu za dar św. Jana Pawła II. Rozpoczniemy  po mszy świętej o godz. 19.30. Zakończymy o godz. 21.37.

7. W Sali Fatimskiej można nabyć paschaliki na Liturgię Wieczerzy Pańskiej, Baranki Wielkanocne i kartki świąteczne. Zachęcamy także do nabycia prasy katolickiej .

8.  Wszystkim życzymy spokojnej i błogosławionej niedzieli.

 

 

 

 


 

 

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej