ogłoszenia IV niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023 Niedziela, 19 marca 2023

 

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. Rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje Wielkopostne które mają nas przygotować na nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Jeszcze raz serdecznie witamy pośród nas ks. prof. Pawła Brudka z KUL, które te rekolekcje dla na głosi.

W poniedziałek i wtorek

- Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godz.: 9.00, 18.00 i 19.30.

- nauki rekolekcyjne dla dzieci z naszej szkoły o godz. 10.30 i 12.30

Spowiedź święta rekolekcyjna we wtorek rano od godz. 8.30 i wieczorem od godz. 16.00. Zachęcamy do spowiedzi właśnie w tym dniu ponieważ zaprosiliśmy na ten dzień jeszcze kilku kapłanów do pomocy, jak również musimy pamiętać  rekolekcje są pewną całością, a poszczególne dni rekolekcji przygotowują nas do spowiedzi świętej rekolekcyjnej i komunii świętej rekolekcyjnej na zakończenie naszych tegorocznych ćwiczeń duchowych. 

Zakończenie rekolekcji w środę:

Msze święte

- dla dorosłych: o godz. 9.00, 18.00 i 19.30

- dla dzieci: o godz. 10.30, 12.30,

3. W poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte o godz. 9.00, 18.00 i 19.30. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy modlić się Litanią do św. Józefa i zawierzymy mu naszą Ojczyznę, Kościół i nasze Rodziny.

Suma odpustowa w parafii pw. Św. Józefa na LSM-ie o godz.18.00.

4. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Dlatego jest także dzień  Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas każdej Mszy Świętej .

6. W najbliższą niedzielę 26 marca na Mszy Św. o godz. 10:30 odbędzie się uroczysty obrzęd przyjęcia do Liturgicznej Służby Ołtarza 9 kandydatów na ministrantów i 8 ministrantów na lektorów.

7. W sali fatimskiej można nabyć paschaliki na Wielką Sobotę  i baranki wielkanocne. Zebrane ofiary przeznaczamy na potrzeby CARITAS .

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

9. Wszystkim życzymy błogosławionej i spokojnej niedzieli.

 

 

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej