ogłoszenia I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023 Niedziela, 26 lutego 2023

 

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2.  W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży.

3.  W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego. Przyszła niedziela to także Niedziela Ad Gentes - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary zebrane do puszek przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny.

4. W najbliższy wtorek o godz. 18.45 w sali kolumnowej /wejście od kancelarii parafialnej/ odbędzie się I spotkanie dla narzeczonych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Małżeństwa

         5. Nowenną  do św. Urszuli będziemy modlić się  w najbliższy wtorek  28 lutego.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania.

- w piątek do południa odwiedzimy chorych, spowiedź święta od godz.16.00.

 Po mszy świętej wieczornej spotkanie brewiarzowe Akcji Katolickiej i Rycerzy Kolumba.

- w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą zakończymy apelem papieskim.

 

6. Zachęcamy do nabyci prasy katolickiej

*"Lubelska komórka Fundacji Pro-Prawo do życia zaprasza na kurs dla osób chętnych do włączenia się w obronę życia, który odbędzie się w Lublinie w dn. 04.03. br. (w sobotę) o godz. 8:30. Aby wziąć udział w kursie trzeba zapisać się przez stronę internetową www.stronazycia.pl - zakładkę "Fundacja" - kafelek "Kursy dla proliferów". W imieniu własnym oraz wszystkich dzieci serdecznie zapraszamy. Fundacja Pro-Prawo do życia."

*  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, jako placówka działająca w ramach kontraktu z NFZ oferuje refundowane, nieodpłatne usługi w zakresie fizjoterapii domowej pacjentom posiadającym znaczny stopnień niepełnosprawności. Każdemu pacjentowi zakwalifikowanemu do rehabilitacji przysługuje 80 dni w roku kalendarzowym z możliwością przedłużenia. Termin oczekiwania na rozpoczęcie terapii - do dwóch tygodni. Szczegóły i kontakt do pracownika znajduje się na tablicy w kruchcie kościoła .

7. Wczoraj odbył się dekanalny etap XIII Mistrzostw Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej w trzech kategoriach. Z naszej parafii w swoich kategoriach ministranci młodsi zajęli 2 miejsce, ministranci starci 1 miejsce i lektorzy 2 miejsce. Drużyny z pierwszych miejsc wezmą udział w finałach archidiecezjalnych 15 kwietnia.

Przy okazji informujemy, że trzech lektorów z naszej parafii uczestniczy obecnie w rocznym kursie, przygotowującym do funkcji Ceremoniarza Liturgicznej Służby Ołtarza organizowanym przez naszą Archidiecezję.

8. Wszystkim życzymy spokojnej , błogosławionej niedzieli , oraz łaski  wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie. 

 


 

 

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej