Ogłoszenia: XX Niedziela zwykła w ciągu roku - 14.08.2022 Niedziela, 14 sierpnia 2022

 

1. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia wg. porządku niedzielnego.

 

2. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

 

3. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

 

4. W niedziele 21 i 28 sierpnia po każdej mszy św. przyjmujemy zapisy na pieszą pielgrzymkę do Wąwolnicy, z racji corocznych Uroczystości ku czci matki Bożej Kębelskiej, które odbędą się w dniach 3-4 września. Zapisy w sali kolumnowej lub przed kościołem /w zależności od pogody/. Program Uroczystości wywieszony jest w kruchcie kościoła.

 

5. Wieczernik modlitwy za kapłanów zaprasza na spotkanie przed-pielgrzymkowe które odbędzie się w najbliższy wtorek po mszy świętej o godz. 18.00. Prosimy o niezawodne przybycie.

Przypominamy, że pielgrzymka do Mzyk, Leśniowa, Częstochowy oraz Pokamedulskiej Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia. Jeżeli ktoś się jeszcze nie zdecydował na wyjazd, informujemy, że jest jeszcze kilka wolnym miejsc- zapraszamy.

 

6. Kontener na makulaturę jest wystawiony na parkingu przy domu parafialnym do wtorku.

 

7. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy błogosławionej i spokojnej niedzieli.

 


 

 

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej