Ogłoszenia: XVI Niedziela w ciągu roku - 17.07.2022. Niedziela, 17 lipca 2022

 

1. 3 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę pod hasłem "Drogowskazy wiary". Zapisy w parafiach trwają do 25 lipca. Od 26 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą codziennie, do wyjścia Pielgrzymki w godz.10.00 - 17.00. Koszt uczestnictwa to 85 zł. W tym roku również można wesprzeć Fundusz Idę z Tobą.

2. W piątek, 22 lipca obchodzić będziemy święto św. Marii Magdaleny.

3. W sobotę, 22 lipca wypada święto liturgiczne św. Brygidy, Patronki Europy.

4. W poniedziałek, 22 lipca wypada święto św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji, w przyszłą niedzielę, po każdej mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Modlić się będziemy o bezpieczeństwo na naszych drogach, błogosławieństwo dla kierowców, opiekę św. Krzysztofa. Ofiary składane podczas poświęcenia przeznaczone są na wsparcie Fundacji MIVA Polska, która pomaga w zakupie środków transportu dla misjonarzy.

5. Przekazanie protokolarne parafii nowemu księdzu proboszczowi odbyło się wczoraj, w święto Matki Bożej Szkaplerznej. Wprowadzenie nowego księdza w urząd proboszcza parafii św. Urszuli Ledóchowskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 12.00. Tej uroczystości przewodniczył będzie ks Biskup Mieczysław Cisło. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej