Ogłoszenia: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - Parafialny Odpust ku czci św. Urszuli Ledóchowskiej Niedziela, 29 maja 2022

 

1. Przeżywamy dzisiaj odpust ku czci św. Urszuli Ledóchowskiej. Można zyskać odpust zupełny, który uwalnia od kary doczesnej, należnej za grzechy w całości. Zyskuje się wtedy darowanie całej kary za skutki wywołane przez grzechy już odpuszczone w Sakramencie Pokuty. Można ofiarować za osobę zmarłą lub za siebie. Warunkiem jest brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, stan łaski uświęcającej, nawiedzenie kościoła i modlitwa w intencji Ojca Świętego. Zachęcamy do korzystania z Bożego Miłosierdzia.

2. Dziękuje ks Rafałowi Charzyńskiemu, Profesorowi KUL za głoszone dziś Słowo Boże.

3. Po sumie podziękowanie Celebransowi, Kaznodziei, Księżom, ss. Urszulankom, Służbie Liturgicznej, Chórowi, Scholi, Gościom i Wszystkim Wiernym.

4. Przed nami ostatnie nabożeństwa majowe. W środę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane będą po wieczornej mszy świętej, a w niedziele i święta o 17.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

5. W tym tygodniu wypadają miesięczne dni eucharystyczne:

- pierwszy czwartek,

- pierwszy piątek - spowiadamy w piątek od godziny 15.45. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi wcześniej, w środę, czwartek, bo w piątek będziemy spowiadać dzieci, które w sobotę przystąpią do pierwszej Komunii świętej.

W piątek o godz.17.00 msza święta pierwszopiątkowa dla dzieci. 

- sobota po wieczornej mszy świętej, czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej soboty i wigilii Zesłania Ducha Świętego.

6. Dobiega końca okres wielkanocny i czas spowiedzi wielkanocnej, do której zobowiązany jest każdy katolik. Przyszła Niedziela jest Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.Trwa Nowenna przygotowująca nas do tej Uroczystości.

7. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

- wtorek - spotkanie Koła Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia,

-  środa -  spotkanie przedstawicieli wszystkich parafialnych grup duszpasterskich,

- czwartek - spotkanie Wieczernika,

- piątek - spotkanie członków Akcji Katolickiej na wspólnej modlitwie, w piątek też miesięczne spotkanie Rycerzy Kolumba. 

8. Harcerki z drużyn przy naszej parafii organizują w przyszłą niedzielę kiermasz ciast. Chcą w ten sposób przygotowywać się do wyjazdu na wakacyjne obozy harcerskie.

9. W najbliższą sobotę dzieci klas trzecich z naszej szkoły nr 50 przystąpią do Pierwszej Komunii świętej na mszy świętej o godzinie 10.00 i 12.00.

10. Wyszedł nowy numer Gazetki Spichlerz. Można otrzymać przy wyjściu z kościoła.

11. W przyszłą niedzielę sumę celebrować będą księża, którzy 12 czerwca 1977, w Katedrze Lubelskiej przyjęli święcenia kapłańskie. Zapraszamy na wspólną modlitwę

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej