Ogłoszenia: 22.05.2022 - Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. Niedziela, 22 maja 2022

 

1. Przed nami ostatni tydzień majowych nabożeństw ku czci Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Przyszła niedziela, 29 maja jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Jednocześnie w naszej parafii obchodzony jest odpust ku czci św. Urszuli Ledóchowskiej, naszej Patronki. Uczcimy św. Urszulę podczas uroczystej sumy o godz. 12.00. Po mszy świętej odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła, a następnie uczczenie relikwii naszej Patronki. Już dziś zapraszamy na sumę odpustową.

3. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

- wtorek - spotkanie Szkoły Radości św. Urszuli,

- piątek - spotkanie Grupy Modlitwy św. o. Pio, poprzedzone będzie adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

4. 26 maja w czwartek, parafia nasza przeżywać będzie uroczystość rocznicy konsekracji naszego kościoła. Jest to liturgiczne święto. Zapraszamy na wieczorną mszę świętą, aby dziękować wspólnie Bogu za obecność Jezusa Chrystusa Eucharystycznego wśród nas. W tym dniu pamiętamy w modlitwie szczególnie o naszych matkach, które nas zrodziły i wychowały.

5. W dniu 28 maja przypada 41 rocznica przejścia do domu Ojca Prymasa Tysiąclecia, Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W tym roku po raz pierwszy będzie obchodzone liturgiczne wspomnienie. Zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.00.

Rycerze Kolumba z naszej parafii obrali za Patrona Bł Prymasa. Zapraszamy wszystkich Rycerzy do czynnego udziału w tej mszy świętej.

Szkoła Podstawowa nr 50 obchodzi 25 rocznicę powstania, która także uczci Patrona Bł. Stefa Wyszyńskiego na mszy świętej w piątek, 27 maja o godz. 9.30. Po mszy świętej poświęcony zostanie przy szkole, nowo powstały maszt, dla upamiętnienia 25 Rocznicy powstania Szkoły i wyniesienia Patrona Szkoły na ołtarze.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej