Ogłoszenia: V Niedziela Wielkanocna -15.05.2022. Niedziela, 15 maja 2022

 

1. Jutro liturgia Kościoła Katolickiego czci św. Andrzeja Bobolę, Kapłana i Męczennika oraz przypada 20 rocznica ustanowienia św. Andrzeja Boboli Patronem Polski. Od 7 maja trwa ogólnopolska nowenna za wstawiennictwem świętego męczennika, o dar jedności naszego Narodu, dar pokoju na Ukrainie i na świecie. Rycerze Kolumba jutro podejmą  modlitwę różańcową o godz. 17.30, aby za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli wypraszać u Boga dar pokoju na świecie. Zapraszamy na tę modlitwę w dniu jutrzejszym szczególnie mężczyzn. W tych trudnych czasach nie możemy zaniedbać systematycznej modlitwy, bo tylko Bóg ma moc wstrzymać wojnę.

2. Trwa czas wielkanocny i czas spowiedzi wielkanocnej. Każdy wierzący winien przystąpić do sakramentu pokuty przynajmniej raz w roku w tym okresie. Ze spowiedzi można skorzystać każdego dnia od 17.30 do 18.00 . 

3. Tegoroczna uroczystość odpustowa wypada w Niedzielę Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Patronkę naszej parafii uczcimy na mszy św. o godz. 12.00, a na zakończenie odbędzie się procesja eucharystyczna.

4. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

- wtorek -  spotkanie członków Akcji Katolickiej po nabożeństwie majowym,

- czwartek - o godz. 19.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 

5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby budownictwa sakralnego w diecezji lubelskiej.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej