Ogłoszenia: III Niedziela Wielkanocna - 01.05.2022. Niedziela, 1 maja 2022

 

1. Rozpoczynamy dziś piękny miesiąc maryjny maj. Każdego dnia czcić będziemy Matkę Bożą Litanią Loretańską. Nabożeństwa majowe odprawiane będą w dni powszednie, bezpośrednio po mszy świętej wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych maryjnych modlitwach. Od naszej modlitwy bardzo wiele zależy.

2. Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystawienie rozpocznie się o godz. 16.00.

3. Niedziela dzisiejsza jest Narodowym Dniem Czytania Pisma świętego. W przygotowanych koszyczkach, pod chórem są  karteczki z zaznaczonymi wersetami Ewangelii wg św. Łukasza i Księgi  Hioba. Weźmy jedną, otwórzmy w domu Pismo Święte i w skupieniu odczytajmy otrzymany dzisiaj tekst. Niech nam posłuży w codziennej modlitwie i rachunku sumienia. Niech będzie dla nas światłem i mocą do następnego Narodowego Czytania Pisma świętego.

4. W najbliższy wtorek, 3 maja przypada doroczna uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte wg porządku niedzielnego, oprócz mszy świętej o godz. 19.30. Jest to dzień modlitw za Ojczyznę. A nasza Ojczyzna takiej modlitwy szczególnie teraz potrzebuje.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy miesięczne dni eucharystyczne:

- pierwszy czwartek - spotkanie Wieczernika,

- pierwszy piątek - spowiedź od godz. 16.00. O godz. 17.00 msza święta dla dzieci szkolnych. Po mszy wieczornej spotkanie Akcji, a także rycerzy Kolumba,

- pierwsza sobota - po nabożeństwie adoracja pierwszosobotnia, zakończona będzie Apelem papieskim.

6. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ksiądz z KUL-u, Studenci zbierać będą dowolne ofiary przed kościołem na potrzeby tej katolickiej uczelni naszego miasta.

Czytania na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg