Ogłoszenia: Niedziela Palmowa - 10.04.2022 Niedziela, 10 kwietnia 2022

 

1. Niedzielą dzisiejszą, wspominającą w liturgii uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, rozpoczynamy przeżywanie poprzez liturgię, wielkich wydarzeń zbawczych, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Niech będzie to szczególny  tydzień, tydzień wyciszenia, modlitwy, refleksji, adoracji, rozważania Męki Jezusa.

2. Święte Triduum Paschalne rozpoczyna się w czwartek wieczorem Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej. Przed południem odprawiane są msze święte przez biskupów tylko w katedrach. Podczas tych mszy kapłani odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie. U nas Msza święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po mszy nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy, na pamiątkę samotnej modlitwy Pana Jezusa w Ogrójcu. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie do północy. Zapraszamy wszystkich wiernych, aby choć przez chwilę adorowali Jezusa tego świętego wieczoru.

Zapraszamy grupy duszpasterskie do czuwania:

- 20.00 - 21.00 - Legion Maryi,

- 21.00 - 22.00 - Grupa Modlitwy o. Pio i Koło Przyjaciół Prymasa,

- 22.00 - 23.00 - Szkoła św. Urszuli,

- 23.00 - 24.00 - Rycerze Kolumba. 

3. Wielki Piątek - dzień śmierci Pana Jezusa na Krzyżu dla zbawienia rodzaju ludzkiego. Dzień postu ścisłego i ciszy. Przez cały dzień trwa adoracja Pana Jezusa w ciemnicy i zapraszamy na osobistą modlitwę.

O godz. 15.00 odbędzie się w kościele Droga Krzyżowa.

Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpocznie się o godz. 18.00. Po nabożeństwie nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i rozpocznie się całonocna adoracja Jezusa w Grobie. Każdy wierzący powinien tej nocy oddać hołd Jezusowi i podziękować za zbawienie.

Adoracji przewodniczyć będą poszczególne grupy duszpasterskie:

- po zakończeniu nabożeństwa  wielkopiątkowego do 21.30 - dzieci, ministranci, harcerze, lektorzy, młodzież,

- 21.30 - 22.30 - chór parafialny,

- 22.30 - 24.00 - Akcja Katolicka,

- 24.00 - 2.00 - Rycerze Kolumba,

- 2.00 - 4.00 - Kościół Domowy,

- 4.00 - 7.00 - Legion Maryi i Kółka Różańcowe.

4. Wielka Sobota - dzień adoracji Jezusa w Grobie. Adorujemy Pana Jezusa przez cały dzień do rozpoczęcia Liturgii Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się poświęceniem ognia i paschału o godz. 19.30.

W Wielką Sobotę odbywa się tradycyjnie poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. W naszym kościele rozpocznie się o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 13.00. Święcenie odbywać się będzie co pół godziny.

Dla tych, którzy nie mogą poświęcić pokarmów w tym czasie, dodatkowe poświęcenie będzie o godz. 18.00. Po poświęceniu pokarmów zachęcamy do chwili modlitwy i adoracji Jezusa  w Grobie. Na Liturgię wielkosobotnią przynosimy ze sobą świece.

Rezurekcja odbędzie się w niedzielę o godz. 6.00, a następna msza św. w Niedzielę Zmartwychwstania będzie o godz. 9.00.

5. Ze spowiedzi można skorzystać w poniedziałek, wtorek, środę od godz. 17.00, w razie potrzeby również po mszy wieczornej. W czwartek spowiadamy tylko do Liturgii mszy Wieczerzy Pańskiej.

6. Do chorych z Komunią świętą udamy się w środę od godz. 9.00.

7. Sprawy kancelaryjne załatwiamy w poniedziałek, wtorek i środę w godzinach 7.30 - 8.00 i 16.45 - 17.45.

8. Kontener na makulaturę podstawiony będzie na parking kościelny jutro to jest poniedziałek i zabrany będzie w środę.

9. W sali Fatimskiej można nabyć kartki świąteczne, ciekawą prasę katolicką. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest kolejna płytka biblijna - księgi prorockie.

10. W Gabinecie Protetyki Słuchu przy ul. Wołodyjowskiego 17 lok 6 ( Dom Seniora) organizowane są Dni Darmowych Profilaktycznych Badań Słuchu. Więcej informacji w gablocie w przedsionku kościoła.

11. Można dziś złożyć do puszki przed kościołem, jeśli ktoś zechce, ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego

12. Wyszedł nowy numer Gazetki Spichlerz. Otrzymać go można w sali Fatimskiej.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej