Ogłoszenia: VNiedziela Wielkiego Postu - 03.04.2022. Niedziela, 3 kwietnia 2022

 

1. Dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00. Adoracja trwać będzie do Gorzkich Żali do godz. 17.15. Zapraszamy do rozważania w śpiewie Męki Pana Jezusa. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca, który zachęca nas do modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Spotkanie Wieczernika po wieczornej mszy świętej.

3. W najbliższy piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się na osiedlu Węglin Północny o godz. 19.00. Początek u zbiegu ulic Heloizy i Laury. Następnie przejdziemy ulicami Laury, Poloniusza, Ofelii, Oniegina i zakończenie na ul. Orlanda, przed domem ss. Urszulanek. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej osiedlowej modlitwie pokutnej. W kościele będzie Droga Krzyżowa tylko o godz. 16.30.

4. Zasłonięte od dziś krzyże zachęcają nas do wyciszenia, modlitwy i rozważania Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krzyże zostaną odsłonięte podczas nabożeństwa wielkopiątkowego.

5. Przyszła niedziela będzie już Niedzielą Palmową i rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy w liturgii najważniejsze wydarzenia zbawcze, Mękę, śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

6. W sali fatimskiej są jeszcze do nabycia baranki z białej czekolady z Caritas Lubelskiej, kartki świąteczne oraz dobra  prasa katolicka.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej