Ogłoszenia: Uroczystość Świętej Rodziny - 26.12.2021. Niedziela, 26 grudnia 2021

 

1. Z racji dzisiejszej uroczystości Świętej Rodziny, życzymy wszystkim Rodzinom naszej parafii silnych więzi wzajemnych, umiejętności wzajemnego przebaczania sobie win, głębokiego zaufania sobie i wiele Bożego błogosławieństwa.

2. Jutro uroczystość św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze święte o godz. 9.00 i 18.00. Nie będzie mszy świętej o godz. 7.00 i nie odbędzie się częstowanie winem z przyczyn trwającej epidemii.

3. W piątek ostatni dzień 2021 roku. Na mszy świętej o godz. 18.00 dziękować będziemy Bogu za wszystkie łaski jakie otrzymaliśmy w tym roku, przeprosimy za popełnione winy i prosić będziemy o opiekę na rok nadchodzący. Zapraszamy. 

4. W sobotę pierwszy dzień Nowego 2022 Roku - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte według porządku niedzielnego, ale bez mszy o godz. 19.30. Po mszy świętej o godz. 18.00 będzie adoracja, tak jak w każdą sobotę, ale bez Apelu papieskiego.

5. W środę, 29 grudnia odwiedzimy z wizytą duszpasterską - kolędą, te rodziny z osiedla Lipniak - prawa strona ul. Raszyńskiej oraz z części Konopnicy - po lewej stronie ul. Raszyńskiej idąc od kościoła, które zaprosiły księdza z taką wizytą. Wizyty rozpoczną się około godz. 16.00. Natomiast na czwartek na godz. 18.00 serdecznie zapraszamy do kościoła rodziny z tego osiedla (cz. Konopnicy i ulice po prawej stronie ul Raszyńskiej), które chcą otrzymać tradycyjne kolędowe Boże błogosławieństwo. Po mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy za rodziny, błogosławieństwo oraz śpiew kolędy przy żłóbku Pana Jezusa. 

6. W dniach 3 i 4 stycznia 2022 roku odwiedzimy rodziny, które zaprosiły księdza z os. Węglin Północny. Szczegóły podamy w niedzielę 2 stycznia. Ewentualne ofiary złożone z racji kolędy w domu lub w kościele będą przeznaczone na zapłatę za malowany obraz Pochód świętych.

7. Do dzisiejszej prasy katolickiej są dodatki: Niedziela ma Modlitewnik z kalendarzem katolika (wartościowa rzecz), a Gość Niedzielny rozpoczyna kolekcje płyt z treścią Pisma świętego. Dziś zamieszczona jest płyta z tekstem Ewangelii. Warto skompletować całość. Cena jednego i drugiego tygodnika wynosi 10 zł.

 

Czytania na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg