Ogłoszenia: IV Niedziela Adwentu - 19.12.2021. Niedziela, 19 grudnia 2021

 

1. Przed nami ostatni tydzień Adwentu i ostatnie roraty. Zapraszamy do udziału w roratach szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli w tym roku. Dzieci wprawdzie mają zdalne nauczanie, ale na roraty zapraszamy.

2. Obsadzanie choinek i przystrajanie będzie we wtorek od godz. 9.00. Prosimy panów o pomoc, a także młodzież po mszy o godz. 18:00 do przystrajania.

3. W piątek wigilia Bożego Narodzenia. To dzień oczekiwania na przyjście Syna Bożego. Tradycyjnie jest to dzień postu ścisłego, który obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 lat, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Wieczorem zasiadamy do Wieczerzy Wigilijnej. Porządek Wieczerzy to śpiew kolędy, czytanie fragmentu z Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, modlitwa Wierzę w Boga, wzajemne składanie sobie życzeń. Zachęcamy również do śpiewu kolęd w gronie rodziny. Pasterka w naszym kościele odbędzie się o północy. Serdecznie zapraszamy. Taca z Pasterki tradycyjnie przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

4. Porządek mszy świętych w Boże Narodzenie jak w każdą niedzielę z wyjątkiem mszy świętej o 19.30. O tej porze mszy świętej w pierwszy i drugi dzień świąteczny nie będzie. W drugi dzień świąteczny w tym roku obchodzona będzie uroczystość Świętej Rodziny. Małżonkowie odnawiać będą ślubowania małżeńskie. Zapraszamy na mszę świętą. Taca z drugiego dnia świątecznego przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Młodzież naszej parafii grająca na mszach świętych o godz.19.30 serdecznie zaprasza na świąteczne kolędowanie, które odbędzie się w drugi dzień świąt 26 grudnia, po mszy świętej o godz. 18.00 w naszym kościele. 

5. W sali fatimskiej można jeszcze dziś nabyć świece Caritasu na stół wigilijny, ozdoby świąteczne, prasę katolicką, opłatek. Do dzisiejszego numeru Niedzieli dołączony jest mały śpiewnik z kolędami, a do Gościa Niedzielnego płyta z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek bosych z Islandii

6. W tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy w domach naszych Parafian. Żeby otrzymać Boże błogosławieństwo dla domu i całej rodziny, zapraszamy do kościoła na wieczorną mszę świętą w wyznaczonym dla danej ulicy terminie. Po mszy świętej będzie specjalna modlitwa i błogosławieństwo rodziny Najświętszym Sakramentem. Drugi sposób to zaproszenie księdza przez złożenie kartki z podanym adresem i własnym podpisem. Terminy odwiedzin będą ogłaszane.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej