Ogłoszenia: II Niedziela Adwentu - 05.12.2021. Niedziela, 5 grudnia 2021

 

1. Przeżywając drugą Niedzielę Adwentu rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Dziś rozważania rekolekcyjne głoszone są na wszystkich mszach świętych.

W poniedziałek msza święta z nauką rekolekcyjną będzie o godzinie 9.00.

Na godz. 16.30 zapraszamy dzieci szkolne.

Na godz. 18.00 wszystkich wiernych.

Na godz. 19.30 młodzież i tych, którzy nie mogą wcześniej.

We wtorek msze świętych według porządku poniedziałkowego.

Spowiedź rekolekcyjna planowana jest na wtorek w godzinach 8.30 - 10.00 oraz godziny 16.00 - 20.00. Zachęcamy do skorzystania w pełni z tych świętych ćwiczeń rekolekcyjnych.

2. W czasie rekolekcji nie będzie mszy świętej roratniej o godz. 6.00. Pierwsza msza święta będzie o godz. 9.00.

3. W najbliższą środę wypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będą w naszym kościele o godz. 6.00 - roraty, o 9.00 oraz o 18.00. W godzinie łaski będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do 13.00 i adoracja Jezusa Eucharystycznego. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

4. Dziś modlitwą wspieramy Kościół na Wschodzie, a przed kościołami zbierane są ofiary do puszki na tak zwany Fundusz Wschodni, który wspiera Kościół Katolicki w krajach położonych na Wschodzie.

5. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o godz. 16.00 rozpocznie się wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Polecajmy Bogu nasze intencje, pamiętajmy także o całym Kościele i naszej Ojczyźnie.

6. Rycerze Kolumba, choć nie dawno utworzyli wspólnotę w naszej parafii, to już aktywnie włączają się w akcje parafialne. W najbliższy piątek będzie nowe przyjęcie do tej wspólnoty nowych członków. Dzisiaj są bardzo potrzebne takie wspólnoty przy parafiach. Zachęcamy chętnych mężczyzn do włączenia się, warto też uczestniczyć w obrzędzie przyjęcia nowych członków i poznania celów takiej wspólnoty

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomaga nam duchowo się rozwijać i wzrastać.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej