Ogłoszenia: I Niedziela Adwentu - 28.11.2021. Niedziela, 28 listopada 2021

 

1. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w kościele katolickim nowy rok liturgiczny - Adwent. W okresie Adwentu liturgia obchodzi podwójne przyjście Pana, pierwsze w pokorze, kiedy w pełni czasów Syn Boży biorąc Ciało z Najświętszej Maryi Panny, przyszedł na świat dla zbawienia ludzi. Drugie przyjście w chwale, gdy pod koniec dziejów przyjdzie sądzić żywych i umarłych. 

2. Przez okres Adwentu sprawowane będą Roraty ku czci Matki Bożej, przygotowujące nas do dobrego i godnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego. W naszym kościele Roraty będą codziennie o godz. 6.00 z wyjątkiem niedziel i rekolekcji. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej porannej eucharystii. Zapraszamy także dzieci. Jak każdego roku, po mszy świętej zapraszamy dzieci do sali katechetycznej na gorącą herbatę i świeże bułeczki. Prosimy rodziców dzieci o pomoc w przygotowaniu tego poczęstunku, w sali. Zachowujemy starannie zalecenia władz sanitarnych związanych z epidemią.

3. Już dziś można nabyć w sali fatimskiej świece Caritasu Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, z których dochód Caritas przeznacza na pomoc dzieciom w trudnych sytuacjach. Są 2 rodzaje świec - małe 7 zł i duże - 18 zł.

4. W przyszłą niedzielę, 5 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe i trwać będą do wtorku włącznie. Zachęcamy do udziału w tym przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia.

5. Już czas, aby rozpocząć roznoszenie opłatków do domów naszych Parafian. Prosimy o pomoc wszystkie grupy duszpasterskie, lektorów i chętnych. Roznoszący mają zeszyty z podpisami wiernych którzy, brali opłatek w latach poprzednich.

6. W tym tygodniu wypadają miesięczne dni eucharystyczne:

- pierwszy czwartek - spotkanie Wieczernika po mszy wieczornej,

- pierwszy piątek - spowiedź od godz.16.00. O godz.17.00 msza święta dla dzieci. O 17.30 różaniec prowadzony przez Rycerzy Kolumba. Zapraszamy na ten różaniec również wszystkich mężczyzn. O godz. 18.00 msza święta i po mszy spotkanie Rycerzy Kolumba oraz kandydatów, a także spotkanie pierwszopiątkowe członków Akcji katolickiej naszej parafii,

- pierwsza sobota - po mszy świętej wieczornej adoracja eucharystyczna, na jej zakończenie Apel papieski.

7. W sali fatimskiej można dziś nabyć opłatki, różne kalendarze, kartki świąteczne, dekoracje.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

9. W tym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara na kontynuowanie prac przy obrazie Pochód świętych w wysokości 2000 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej