Ogłoszenia: XXXIV Niedziela Roku - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niedziela, 21 listopada 2021

 

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ale Królestwo Jezusa nie jest z tego świata. Jest to Królestwo pokoju, miłości, sprawiedliwości. Uroczystość dzisiejsza jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej, której dziękujemy za długoletnią służbę bliźnim. W przyszłą niedzielę rozpocznie się nowy rok liturgiczny - Adwent. Na drugą niedzielę Adwentu planowane są rekolekcje adwentowe.

2. W trzecią niedzielę listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. To także zachęta do modlitwy za tych, którzy zginęli na drogach, poszkodowanych oraz za ich bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne.

3. Ojczyzna nasza jest w potrzebie. W trudnych momentach naszej Ojczyzny Polacy jednoczyli się. Wierzący brali do ręki różaniec i przed Obliczem Matki Bożej błagali o pomoc i ochronę. Ta pomoc od Boga przychodziła. Dziś, jak nasi przodkowie, w modlitwie prośmy Boga, za wstawiennictwem Królowej Polski i św. Andrzeja Boboli w nowennie, o opiekę nad naszą Ojczyzną. Nowenna rozpocznie się jutro i trwać będzie do końca listopada. O godzinie 16.30 rozpocznie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i litania do św. Andrzeja Boboli Patrona Polski. Po zakończeniu modlitwy o bezpieczeństwo dla Ojczyzny, rozpocznie się różaniec za zmarłych, polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach. Wszystkich komu droga jest Ojczyzna i jej bezpieczeństwo zachęcamy do modlitwy.

4. W piątek odbędzie się zebranie Grupy Modlitwy św. o Pio po mszy świętej wieczornej. Poprzedzone będzie adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Zapraszamy.

5. Poświęcone dziś opłatki będą roznoszone do domów naszych Parafian, z zachowaniem zaleceń sanitarnych. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w roznoszeniu opłatków grupy duszpasterskie. Ewentualne ofiary z opłatków przeznaczone są jak co roku na ogrzewanie kościoła, sal katechetycznych i spichlerza.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Warto mieć jedną gazetę katolicką w domu.

7. Zarząd cmentarzy naszego miasta  informuje, że można uniknąć długiej kolejki na pochowanie bliskich na cmentarzu naszego  miasta, poprzez odprawianie mszy świętej w swojej parafii, a na cmentarzu tylko odprowadzenie do grobu od bramy cmentarza.

 

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej