XXXII Niedziela Zwykła - 07.11.2021. Niedziela, 7 listopada 2021

 

1.  Przeżywamy szczególny czas modlitwy za zmarłych. Papież przedłużył czas możliwości uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych na cały listopad. Warunki uzyskania odpustu to stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencji Ojca świętego i przyjęcie Komunii świętej. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych i zyskiwania odpustu dla zbawienia ich dusz. W naszym kościele różaniec żałobny za zmarłych polecanych w wypominkach odmawiany jest codziennie o godz. 17.15.

2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00. Zapraszamy do adoracji.

3. W tym tygodniu wypada Święto Narodowe, 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to okazja do modlitwy za naszą Ojczyznę, która wstawiennictwa i Bożego zmiłowania szczególnie dziś potrzebuje, gdy atakowana jest przez wrogów zewnętrznych i wewnętrznych. 

4. W piątek - 12 XI -po wieczornej mszy świętej odbędzie się obrzęd przyjęcie nowych członków do wspólnoty Rycerzy Kolumba. Zapraszamy na tę uroczystość rodziny Rycerzy, a także mężczyzn .

5. W przyszłą niedzielę, na sumie o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie Relikwii Błogosławionego Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy wszystkich na tę uroczystość.

6. Przyszła niedziela, 14 listopada przeżywana będzie jako XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ogarniamy naszą modlitwą szczególnie Liban, gdzie jest 2,5 mln uchodźców z Syrii, Palestyny i Iraku, gdzie jest tysiące bezdomnych rodzin - ofiar wybuchu w porcie, a bezrobocie sięga 70 procent. Po mszy świętej, przed kościołem, można będzie złożyć ofiarę na Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która pomaga prześladowanym chrześcijanom w różnych stronach świata.

7. We wtorek, po mszy wieczornej, spotkanie Koła Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia, a także Koła Przyjaciół Radia Maryja.

8. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na budownictwo sakralne w diecezji lubelskiej.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej