Ogłoszenia: XXX Niedziela Zwykła - 23.10.2021. Niedziela, 24 października 2021

 

1. Przed nami ostatni tydzień października i nabożeństw różańcowych. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem, aby wyprosić ustanie pandemii i Boże miłosierdzie dla nas.

2. Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" organizuje koncert Civis Christi w kościele Świętej Rodziny na Czubach. Jest to opowieść o życiu i kapłańskiej posłudze Stefana Kard Wyszyńskiego od chwili narodzin do ostatnich chwil życia, opowiedziana poprzez proste wiersze i przejmujące pieśni, które układają się w mozaikę nastrojów, tworząc misterium będące w istocie wspólną modlitwą. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

3. Dzielimy radość z posiadania relikwii Bł. Prymasa Stefana Kard Wyszyńskiego. Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszego kościoła będzie 14 listopada na mszy świętej o godz. 12.00.

4. W najbliższy piątek odbędzie się zebranie Grupy Modlitwy św. o Pio po nabożeństwie różańcowym. O godz. 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy nie tylko członków grupy, ale każdego, kto zechce adorować Pana Jezusa.

5. Przed nami szczególne dni pamięci o bliskich naszych zmarłych. Pójdziemy na cmentarz ze zniczami i kwiatami, ale szczególną radością i pomocą naszą dla zmarłych jest modlitwa, msza święta, Komunia święta za nich ofiarowana. Przez cały listopad, każdego dnia modlić się będziemy na różańcu wypominkowym o godz. 17.15 za naszych zmarłych, polecanych w wypominkach. Kartki wypominkowe są wyłożone pod chórem. Wypisujemy na nich czytelnie imiona naszych zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu, najpierw w modlitwie różańcowej, a potem we mszy świętej. Kartki wypominkowe można składać w zakrystii lub na złożyć na tacę.

6. Ze spowiedzi świętej można skorzystać każdego dnia, przychodząc do kościoła na godz. 17.30. Spowiadamy do godz.18.00.

7. W miniony piątek, kilkunastu panów z naszej parafii wstąpiło poprzez piękny, uroczysty akt, do wspólnoty Rycerzy Kolumba. Najbliższe spotkanie Rycerzy Kolumba będzie w pierwszy piątek listopada, po wieczornej mszy świętej. Jest możliwość przyjęcia nowych członków. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym, a także w Niedzieli jest ciekawa rozmowa z byłym, Najwyższym Rycerzem Carlem Andersonem. W Małym Gościu jest artykuł i zdjęcia naszych ministrantów i opiekuna.  Polecamy bardzo ciekawą prasę katolicką.

8. W związku z dużym wzrostem zakażeń koronawirusem  prosimy o przestrzeganie  zaleceń sanitarnych , o zakładanie masek  zakrywających  usta i nos . Zachowajmy  ostrożność w supermarketach  i publicznych środkach transportu, bądźmy odpowiedzialni  za zdrowie swoje ale i bliźnich.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej