Ogłoszenia: XXVIII Niedziela Zwykła - 10.10.2021. Niedziela, 10 października 2021

 

1. Przeżywamy dziś w Polsce kolejną Niedzielę Papieską. Powracamy do ogromnej spuścizny naszego papieża św. Jana Pawła II i wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za dar Wielkiego Jana Pawła II. Przed kościołami zbierane są dowolne ofiary na Fundusz Nowego Tysiąclecia, który wspiera młodzież uczącą się dobrze i pochodzącą z niezamożnych rodzin. Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel złożoną.

2. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się we wtorek 12 października po nabożeństwie różańcowym.

3. W czwartek wypada Dzień Edukacji. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich nauczycieli, katechetów, wychowawców. Bądźmy wdzięczni im wszystkim za wielki trud w przekazaniu wiedzy i wychowaniu młodego pokolenia. 

4. Trwają prace przy malowaniu obrazu "Pochód świętych". Pochód tworzą: św. Urszula Ledóchowska, św. Jan Paweł II, Bł. Kard Stefan Wyszyński, Bł. Bp Władysław Goral, Bł. Ks. Antoni Zawistowski, Bł. Ks. Kazimierz Gostyński, Bł. Ks. Stanisław Mysakowski, Bł. Stanisław Starowiejski, Bł. Ks. Zygmunt Pisarski, Bł. Ks. Ignacy Kłopotowski. Zachęcam do zapoznania  się  z ich życiorysami, a także do modlitwy za wstawiennictwem tych błogosławionych.

5. Kontener zabrany będzie z parkingu kościelnego we wtorek.

6. Przyszła niedziela będzie niedzielą misyjną. Taca z niedzieli przeznaczona będzie na pomoc misjonarzom pracującym w różnych miejscach na ziemi.

7. Fundacja 12 kroków w Lublinie prowadzi warsztaty rozwoju psycho - duchowego w oparciu o małe grupy i rozpoczyna nabór na grupę od listopada tego roku. Zapraszają osoby potrzebujące wsparcia psychicznego, duchowego, będące w różnych kryzysach, borykające się z uzależnieniem w rodzinie. Na prośbę organizatorów będzie udostępniony Spichlerz na poszczególne spotkania.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej