Ogłoszenia: XXVI Niedziela Zwykła - 26.09.2021. Niedziela, 26 września 2021

 

1. Zbliża się październik, maryjny miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Matka Boża w swoich licznych objawieniach zawsze zachęcała do odmawiania różańca. Ci, którzy z wiarą podejmowali modlitwę różańcową otrzymywali wiele łask. Liczne wota wdzięczności Matce Bożej świadczą o tym w sanktuariach maryjnych. Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą w naszym kościele po mszy świętej wieczornej, a w niedziele o godz. 17.15. Dla dzieci różaniec będzie o godz. 17.00. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w rodzinie, szczególnie dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w tej modlitwie w kościele.

2. Dni eucharystyczne:

- pierwszy piątek - rano  księża udają się do chorych z Komunią Świętą. Spowiedź od godz. 16.00. O godz. 17.00 msza święta dla dzieci. O godz.18.00 msza święta wynagradzająca Bożemu Sercu, a po niej nabożeństwo różańcowe,

- pierwsza sobota - po nabożeństwie różańcowym rozważanie pierwszosobotnie zakończone Apelem Papieskim.

3. We wtorek zebranie Koła Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia. Zapraszamy do poznawania duchowości Błogosławionego Kardynała Prymasa.

4. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby Lubelskiego Seminarium Duchownego.

5. Instytuty świeckie Życia Konsekrowanego w naszej archidiecezji zapraszają kobiety pragnące rozeznawać swoje powołanie na spotkanie modlitewno - formacyjne, które odbędzie się 16 października 2021 w Lublinie, przy ul. Podwale 3, o godz. 10.00. Informacje i zgłoszenia do 11 października; e-mail: ochotniczki@wp.pl   tel: 516 456 357.

6. W sobotę 2 października wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Aniołów Stróżów. Nasi niebiescy opiekunowie istnieją realnie i opiekują się nami, chroniąc przed złem i prowadząc ku dobru

7. W najbliższym czasie rozpoczniemy przygotowania do malowania na ścianie, nad kaplicą chrzcielną, obrazu zatytułowanego "Pochód Świętych".

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej