Ogłoszenia: XXV Niedziela Zwykła - 19.09.2021. Niedziela, 19 września 2021

 

1. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która podaje nam wiele wiadomości z zakresu życia i działalności Kościoła, przybliża i wyjaśnia prawdy wiary i naukę Kościoła, wyjaśnia Pismo Święte. Od nas zależy czy prasa katolicka, radio, telewizja będą nam służyły czy też upadną. Jeśli upadną, to będą tylko środki wrogie Kościołowi Katolickiemu, których jest bardzo wiele.

2. W czwartek 23 września wspomnienie w liturgii św. o. Pio, charyzmatycznego stygmatyka. Jest to jego dzień narodzin dla nieba. Po mszy świętej zatrzymamy się na krótką modlitwę wraz z grupą o. Pio, aby przez pośrednictwo tego świętego  wypraszać potrzebne łaski. Wszystkich zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

3. W najbliższą sobotę 25 września, uroczystą mszą świętą w archikatedrze lubelskiej rozpocznie się III Synod Archidiecezji Lubelskiej. W Eucharystii wyrazimy też wdzięczność Panu Bogu za beatyfikacje Kard Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Pasterz Diecezji zaprasza na tę mszę świętą przedstawicieli wszystkich parafii z całej diecezji. Zachęca też do uczestniczenia w tym wydarzeniu poprzez środki elektroniczne. Modlimy się w grupach duszpasterskich, aby rozpoczynający się Synod  Archidiecezji Lubelskiej przyczynił się do ożywienia wiary i miłości chrześcijańskiej.

4. Wszystkie grupy duszpasterskie istniejące w naszej parafii są otwarte na nowych członków. Wszyscy posuwamy się w latach, wiele osób odeszło do Pana. Szeregi w wielu grupach znacznie się zmniejszyły. Jeśli nie zastąpimy tych co odeszli z grup różnych do wieczności i nie będzie aktywności wiernych, to sami wprowadzimy Kościół w głęboki kryzys, a jeśli jeszcze zabraknie księży to diabeł i wrogowie Kościoła będą radośnie tańczyć. Prezydia poszczególne Legionu Maryi mają swoje spotkania w poniedziałki, środy i czwartki. Akcja Katolicka ma swoje spotkania w trzeci wtorek miesiąca i w najbliższy wtorek odbędzie się spotkanie po wieczornej mszy świętej. Wieczernik spotyka się w pierwsze czwartki miesiąca. Chór parafialny w każdą środę. Grupa Modlitwy św. o. Pio w ostatni piątek miesiąca. W najbliższą sobotę wyjeżdżają na spotkanie Grup Modlitwy o. Pio na Przeprośną Górkę koło Częstochowy. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc i można się dziś zapisać. Koło Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia zaprasza na ostatni wtorek miesiąca. Koła Żywego Różańca mają swoją mszę świętą w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 7.30 i potem zmiana tajemnic różańcowych. Kościół Domowy ma swoją mszę świętą w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 9.00. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy. Kościół i parafie są silne jeśli są liczne i silne grupy duszpasterskie. Jeśli ich zabraknie, parafie stają się karłowate i życie duchowe wiernych powoli zamiera. 

5. We wtorek odbędzie się zebranie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców po mszy wieczornej w kościele. Po zebraniu będą zapisy do bierzmowania.

6. W dzisiejszej prasie katolickiej warto przeczytać o objawieniach Matki Bożej w La Salette - (Gość Niedzielny), i o o. Pio - (Niedziela).

 

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Czytaj dalej