Ogłoszenia: III Niedziela Adwentu - 13.12.2020. Niedziela, 13 grudnia 2020

 

1. Rozpoczynamy dziś adwentowe rekolekcje parafialne, które z powodu koronawirusa przeżywamy nieco inaczej, bez udziału innych księży. Spowiadać będą tylko nasi księża, dlatego planujemy spowiedź nie tylko w czasie rekolekcji, ale przez cały Adwent w czasie mszy świętej roratniej i od godz. 17.30. Dodatkowo organizujemy dzień spowiedzi w najbliższą sobotę w godz. 9.00 - 12.00 oraz w godz.16.00 - 18.00, a jeśli zajdzie potrzeba, nawet dłużej. Dziś rozważania rekolekcyjne głoszone są podczas każdej mszy świętej.

W poniedziałek i wtorek msza święta z homilią o godz. 9.00 i 18.00. Dzieci szkolne zapraszamy na mszę świętą i naukę o godz. 16.30. Młodzież szkolną i starszą zapraszamy na godz. 19.30. 

2. W czasie rekolekcji nie będzie mszy świętej roratniej. 

3. W środę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, którą modlić się będziemy po wieczornej mszy świętej.

4. Dzisiaj przypada 39 rocznica ogłoszenia stanu wojennego w naszej Ojczyźnie, który pochłonął wiele ofiar. Dziś ogarniamy wszystkie ofiary naszą modlitwą prosząc Boga o życie wieczne dla nich w niebie.

5. Opłatki oraz świece wigilijne można nabyć w sali Fatimskiej po każdej mszy świętej.

6. Warto poczytać ciekawą prasę katolicką.

7. Kontener na makulaturę będzie na parkingu do wtorku.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Poniedziałek II Tygodnia Wielkiego Postu (Dn 9, 4b-10) O Panie, Boże mój, wielki i straszliwy, który dochowujesz wiernie przymierza tym, co Ciebie kochają i przestrzegają Twoich przykazań. Zgrzeszyliśmy, zbłądziliśmy, popełniliśmy nieprawość i zbuntowaliśmy się, odstąpiliśmy od Twoich przykazań. Nie byliśmy posłuszni Twoim sługom, prorokom, którzy przemawiali w [...]

Czytaj dalej