Ogłoszenia: I Niedziela Adwentu - 29.11.2020. Niedziela, 29 listopada 2020

 

1. W Kościele Katolickim dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się nowy rok liturgiczny - Adwent. Charakterystyczną cechą tego okresu jest czuwanie. Do czuwania zachęca nas Słowo Boże. Wyrazem i znakiem czuwania jest msza święta zwana Roratami. W naszym kościele Roraty będą codziennie (z wyłączeniem niedziel) o godz. 6.00. Aby przygotować się duchowo do przeżycia Świąt Narodzenia Pana Jezusa, serdecznie zachęcamy do udziału w Roratach. W ubiegłych latach w Roratach uczestniczyło sporo dzieci. Po mszy świętej dzieci mogły posilić się bułeczka świeżą i herbatą gorącą. Niestety, w tym roku ze zrozumiałych względów, nie ma możliwości, by zorganizować taki poczęstunek. Jednak gorąco zachęcamy i zapraszamy wszystkie dzieci na mszę świętą.

2.  Przez okres Adwentu, każdego dnia odmawiać będziemy przed Najświętszym Sakramentem Koronkę do Bożego Miłosierdzia o oddalenie ze świata koronawirusa, za chorych i przebywających na kwarantannie oraz za zmarłych. Wystawienie i adoracja trwać będzie do godz. 16.00.

3. Na ten Adwent zaplanowane było odnowienie misji świętych, które miały miejsce w maju ubiegłego roku, tzw. renowacja. Z racji pandemii przesuwamy ją na Wielki Post przyszłego roku. W tym roku, z racji obostrzeń sanitarnych, odbędą się rekolekcje adwentowe w zmienionej formie. Kazania wygłoszą nasi księża. Ksiądz Wojciech wygłosi dla dzieci, ksiądz Paweł dla młodzieży, ksiądz Sylwester i ksiądz proboszcz podzielą się naukami dla starszych.

Rekolekcje rozpoczną się 13 grudnia, czyli w trzecią niedzielę Adwentu i zakończą 15 grudnia.

Aby zachować uwarunkowania sanitarne, ze spowiedzi można będzie skorzystać przez cały Adwent od w godz.17.30 - 18.00, podczas rekolekcji oraz w dniu 19 grudnia w godz. 9.00 - 12.00 oraz po od godz. 16.00. 

4. Opłatki można nabywać codziennie w kancelarii, przed i po mszy świętej w zakrystii oraz w sali Fatimskiej po każdej mszy świętej w niedziele.

5. Dni eucharystyczne:

- czwartek - adoracja i modlitwy za kapłanów po wieczornej mszy świętej,

- piątek - spowiedź od godz. 16.00,

             - godz. 17.00 msza święta dla dzieci,

             - godz. 18.00 msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa,

- sobota - po mszy wieczornej adoracja pierwszosobotnia, zakończona Apelem papieskim o godz. 19.30.

6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tace, które przeznaczone są na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Poniedziałek II Tygodnia Wielkiego Postu (Dn 9, 4b-10) O Panie, Boże mój, wielki i straszliwy, który dochowujesz wiernie przymierza tym, co Ciebie kochają i przestrzegają Twoich przykazań. Zgrzeszyliśmy, zbłądziliśmy, popełniliśmy nieprawość i zbuntowaliśmy się, odstąpiliśmy od Twoich przykazań. Nie byliśmy posłuszni Twoim sługom, prorokom, którzy przemawiali w [...]

Czytaj dalej