Ogłoszenia: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 22.11.2020. Niedziela, 22 listopada 2020

 

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest patronalnym świętem wielu wspólnot duszpasterskich, a wśród nich Akcji katolickiej. Wszystkim członkom Akcji Katolickiej naszej parafii życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wiele radości z ofiarowanej pomocy bliźnim.

2. Przed nami ostatni tydzień listopada i modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych, a także ostatni tydzień roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwentem nowy rok liturgiczny.

3. Epidemia wciąż groźna i zabiera wiele ofiar. Zachęcamy do modlitwy o ustanie epidemii. Módlmy się za chorych, za przebywających na kwarantannie i w szpitalach. W naszym kościele odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem o godz. 15.00.

4. W tym roku opłatki bożonarodzeniowe nie będą dostarczane do domów naszych parafian ze względu na epidemię. Nabyć je można w sali fatimskiej po mszach świętych i codziennie w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

5. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę, przeznaczone na budownictwo sakralne w diecezji lubelskiej.

6. W przyszłą niedzielę taca ma być przeznaczona na seminarium Duchowne w Lublinie.

7. Zachęcamy do lektury ciekawej prasy katolickiej.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Poniedziałek II Tygodnia Wielkiego Postu (Dn 9, 4b-10) O Panie, Boże mój, wielki i straszliwy, który dochowujesz wiernie przymierza tym, co Ciebie kochają i przestrzegają Twoich przykazań. Zgrzeszyliśmy, zbłądziliśmy, popełniliśmy nieprawość i zbuntowaliśmy się, odstąpiliśmy od Twoich przykazań. Nie byliśmy posłuszni Twoim sługom, prorokom, którzy przemawiali w [...]

Czytaj dalej