Ogłoszenia: II Niedziela Adwentu - 08.12.2019 Niedziela, 8 grudnia 2019

 

1. Rozpoczynające się dziś rekolekcje adwentowe w naszej parafii trwać będą do wtorku włącznie. Nauki rekolekcyjne głoszone będą dziś na wszystkich mszach świętych, w poniedziałek i wtorek przed południem na mszy świętej o godz. 9.00. Po południu zaś podczas mszy świętej dla dzieci szkolnych o godz. 16.30, dla wszystkich o godz. 18.00 i 19.30, na którą zapraszamy młodzież pracującą, uczącą się i wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w rekolekcjach w godzinach wcześniejszych.

Spowiedź będzie we wtorek w godzinach 8.30 - 10.00 i po południu od godziny 16.00 do 20.00.

2. W czasie rekolekcji nie ma mszy św. roratniej. Pierwsza msza święta o godz. 9.00.

3. Dziś przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. 8 grudnia 1947 roku Matka Boża objawiając się Perini Gilli powiedziała: "Pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia od godziny 12 do 15 obchodzono uroczyście godzinę łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała." Ponieważ w tej godzinie jest u nas msza św., dlatego Godzinę łaski obchodzić będziemy od godziny 13.00 do 14.00. Zapraszamy do trwania na modlitwie w wybranych przez siebie intencjach.

4. Spotkanie duszpasterskie w tym tygodniu:

- wtorek- spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja,

- piątek - Szkoła Radości św, Urszuli.

5. Zostało jeszcze sporo opłatków do rozniesienia. Prosimy bardzo o pomoc.

6. Przed kościołami w Polsce zbierane są dziś dowolne ofiary do puszek jako pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

7. W sali Fatimskiej można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży Caritas przeznacza na pomoc dzieciom biednym, w domach dziecka, opuszczonym.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Święto Przemienienia Pańskiego (Dn 7,9-10.13-14) Patrzałem, aż postawiono trony, a Przedwieczny zajął miejsce. Szata Jego była biała jak śnieg, a włosy Jego głowy jakby z czystej wełny. Tron Jego był z ognistych płomieni, jego koła - płonący ogień. Strumień ognia się rozlewał i wypływał od Niego. Tysiąc tysięcy służyło Mu, a dziesięć tysięcy po dziesięć [...]

Czytaj dalej