Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu Niedziela, 3 marca 2013

 

1. Z racji I Niedzieli marca o godzinie 15 rozpocznie sie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu godzinie 17.15 Gorzkie Żale.
2.Dzis o godzinie 19 zebranie pielgrzymów wyjeżdżających do Ziemi Św. na początku kwietnia.
3. We wtorek o 19 konferencja dla rodziców i chrzestnych , którzy planują ochrzcić swoje dziecko w okresie świątecznym.
Po wieczornej Mszy św. w sali domu parafialnego wyświetlony będzie film "Ludzie Boga". Film trwa ok 2 godzin. Zapraszamy.
4.Wspólnota Rodzin Domowego Kościoła zaprasza na Chrześcijański Dzień Kobiet 8 marca w naszej parafii na godzinę 19..To propozycja spędzenia miłego wieczoru dla małżonków z krótszym i dłuższym stażem małżeńskim, osób samotnych, dla każdego kto chce budować dobre relacje z Bogiem i z innymi ludźmi. Wstęp wolny.
W programie film "Maria Magdalena", spotkanie przy ciastku, kawie i herbacie.
5. W sobotę i niedziele na parkingu kościelnym będzie kontener, w którym składać będzie można makulaturę jako pomoc ludności w Czadzie w budowie studni.
Spotkanie dla wszystkich grup kandydatów do bierzmowania w miesiącu marcu odbędzie sie 16 marca o godzinie 19.00.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczną sie w naszej parafii wielkopostne rekolekcje parafialne. Juz dziś zachęcamy do udziału i w pełni skorzystania z tych rekolekcji. Przeżywany Rok Wiary mobilizuje nas dodatkowo, aby nasza wiarę odnowić i umocnić. Rekolekcje trwać będą  do środy włącznie. Nauki głoszone będą na mszach św  przed południem o godzinie 9 i po południu o godzinie 18.00. Dla dzieci szkolnych o godzinie 11.Dla młodzieży i tych co wcześniej nie mogą o godzinie 19.30. Młodzież gimnazjalna będzie miała swoje rekolekcje juz w tym tygodniu w środę , czwartek i piątek.

Spichlerz rozpoczyna swoja działalność. Rada Duszpasterska  z grupa Parafian zaangażowanych  w zagospodarowanie Spichlerza ustaliła, że wszelkie działania na rzecz parafian  będą świadczone  przez wolontariuszy w ramach powołanych grup tematycznych. Są to :
Świetlica parafialna św. Urszuli Ledóchowskiej, która oferuje pomoc w odrabianiu lekcji z różnych przedmiotów, przygotowanie do testów i sprawdzianów,  gry i zabawy. Zapisy doświetliły będą w poniedziałki i czwartki od 16 do 18.

Grupa psychologów oferuje wsparcie  osobom doświadczającym trudności w radzeniu sobie z aktualnymi problemami życiowymi. Konsultacje psychologiczne będą miały formę spotkań mających na celu rozpoznanie istniejących problemów i określenie sposobów ich rozwiązania. Poradnia będzie czynna we wtorki i środy  od 16 do 18.
Grupa pielęgniarska - udzielać będzie porad pielęgniarskich, wykonywać pomiar  ciśnienia i cukru. Prowadzić rozmowy w zakresie profilaktyki zdrowotnej a w razie potrzeby odwiedzić chorego w domu..Czynne we wtorki od 16 do 18.

Organizowane są kolejne grupy wolontariatu;
klub seniora, klub sportowy, grupa wsparcia dla kobiet, klub filmowy, klub komputerowy. Zachęcamy i zapraszamy chętne osoby do włączenia sie do pracy w ramach poszczególnych grup.

Planujemy wydawać gazetkę parafialna .Spotkanie chętnych do jej redagowania, składu i druku odbędzie sie w poniedziałek   4 marca o godzinie 16.

Od marca Klinika Prawa KUL  rozpoczyna współprace  z nasza parafia. Na początku będzie to współpraca  w zakresie prawa rodzinnego /sprawy dotyczące małżeństw, władzy rodzicielskiej, zasiłków rodzinnych oraz prawa kanonicznego /zwłaszcza sprawy dotyczące  procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa/.
Wstępnie planowane są trzy  spotkania. Będą sie one odbywały  raz w miesiącu w piątki od godz. 18 do godz. 19.30.Będą w nich uczestniczyli studenci oraz pracownicy nadzorujący studentów. Porady prawne będą udzielane bezpłatnie. Terminy spotkań;
22.III. godzina 18 -19.30.
19.IV. godzina 18.- 19.30.
10 V. godzina 18 -19.30.

Ruch Światło -Życie podejmuje działalność Samopomocy Rodzin. Mogą sie zgłaszać osoby chętne do oddania rzeczy , które są w dobrym stanie , a także osoby które potrzebują takich rzeczy. Tu będzie tylko nawiązanie kontaktów a wymiana nastąpi miedzy zainteresowanymi. Chcemy tez zaoferować pomoc w wymianie drobnych usług  domowych. Prosimy o zgłoszenie chętnych osób do świadczenia pomocy w określonych branżach i i osoby , które potrzebują konkretnej pomocy. Dyżury Samopomocy będą  w poniedziałki  po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Dzień powszedni - wspomnienie dowolne Św. Germana z Paryża (1 P 1, 3-9) Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei: do dziedzictwa niezniszczalnego i niepokalanego, i niewiędnącego, które jest zachowane dla was w niebie. Wy bowiem [...]

Czytaj dalej