Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu Niedziela, 3 marca 2013

 

1. Z racji I Niedzieli marca o godzinie 15 rozpocznie sie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu godzinie 17.15 Gorzkie Żale.
2.Dzis o godzinie 19 zebranie pielgrzymów wyjeżdżających do Ziemi Św. na początku kwietnia.
3. We wtorek o 19 konferencja dla rodziców i chrzestnych , którzy planują ochrzcić swoje dziecko w okresie świątecznym.
Po wieczornej Mszy św. w sali domu parafialnego wyświetlony będzie film "Ludzie Boga". Film trwa ok 2 godzin. Zapraszamy.
4.Wspólnota Rodzin Domowego Kościoła zaprasza na Chrześcijański Dzień Kobiet 8 marca w naszej parafii na godzinę 19..To propozycja spędzenia miłego wieczoru dla małżonków z krótszym i dłuższym stażem małżeńskim, osób samotnych, dla każdego kto chce budować dobre relacje z Bogiem i z innymi ludźmi. Wstęp wolny.
W programie film "Maria Magdalena", spotkanie przy ciastku, kawie i herbacie.
5. W sobotę i niedziele na parkingu kościelnym będzie kontener, w którym składać będzie można makulaturę jako pomoc ludności w Czadzie w budowie studni.
Spotkanie dla wszystkich grup kandydatów do bierzmowania w miesiącu marcu odbędzie sie 16 marca o godzinie 19.00.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczną sie w naszej parafii wielkopostne rekolekcje parafialne. Juz dziś zachęcamy do udziału i w pełni skorzystania z tych rekolekcji. Przeżywany Rok Wiary mobilizuje nas dodatkowo, aby nasza wiarę odnowić i umocnić. Rekolekcje trwać będą  do środy włącznie. Nauki głoszone będą na mszach św  przed południem o godzinie 9 i po południu o godzinie 18.00. Dla dzieci szkolnych o godzinie 11.Dla młodzieży i tych co wcześniej nie mogą o godzinie 19.30. Młodzież gimnazjalna będzie miała swoje rekolekcje juz w tym tygodniu w środę , czwartek i piątek.

Spichlerz rozpoczyna swoja działalność. Rada Duszpasterska  z grupa Parafian zaangażowanych  w zagospodarowanie Spichlerza ustaliła, że wszelkie działania na rzecz parafian  będą świadczone  przez wolontariuszy w ramach powołanych grup tematycznych. Są to :
Świetlica parafialna św. Urszuli Ledóchowskiej, która oferuje pomoc w odrabianiu lekcji z różnych przedmiotów, przygotowanie do testów i sprawdzianów,  gry i zabawy. Zapisy doświetliły będą w poniedziałki i czwartki od 16 do 18.

Grupa psychologów oferuje wsparcie  osobom doświadczającym trudności w radzeniu sobie z aktualnymi problemami życiowymi. Konsultacje psychologiczne będą miały formę spotkań mających na celu rozpoznanie istniejących problemów i określenie sposobów ich rozwiązania. Poradnia będzie czynna we wtorki i środy  od 16 do 18.
Grupa pielęgniarska - udzielać będzie porad pielęgniarskich, wykonywać pomiar  ciśnienia i cukru. Prowadzić rozmowy w zakresie profilaktyki zdrowotnej a w razie potrzeby odwiedzić chorego w domu..Czynne we wtorki od 16 do 18.

Organizowane są kolejne grupy wolontariatu;
klub seniora, klub sportowy, grupa wsparcia dla kobiet, klub filmowy, klub komputerowy. Zachęcamy i zapraszamy chętne osoby do włączenia sie do pracy w ramach poszczególnych grup.

Planujemy wydawać gazetkę parafialna .Spotkanie chętnych do jej redagowania, składu i druku odbędzie sie w poniedziałek   4 marca o godzinie 16.

Od marca Klinika Prawa KUL  rozpoczyna współprace  z nasza parafia. Na początku będzie to współpraca  w zakresie prawa rodzinnego /sprawy dotyczące małżeństw, władzy rodzicielskiej, zasiłków rodzinnych oraz prawa kanonicznego /zwłaszcza sprawy dotyczące  procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa/.
Wstępnie planowane są trzy  spotkania. Będą sie one odbywały  raz w miesiącu w piątki od godz. 18 do godz. 19.30.Będą w nich uczestniczyli studenci oraz pracownicy nadzorujący studentów. Porady prawne będą udzielane bezpłatnie. Terminy spotkań;
22.III. godzina 18 -19.30.
19.IV. godzina 18.- 19.30.
10 V. godzina 18 -19.30.

Ruch Światło -Życie podejmuje działalność Samopomocy Rodzin. Mogą sie zgłaszać osoby chętne do oddania rzeczy , które są w dobrym stanie , a także osoby które potrzebują takich rzeczy. Tu będzie tylko nawiązanie kontaktów a wymiana nastąpi miedzy zainteresowanymi. Chcemy tez zaoferować pomoc w wymianie drobnych usług  domowych. Prosimy o zgłoszenie chętnych osób do świadczenia pomocy w określonych branżach i i osoby , które potrzebują konkretnej pomocy. Dyżury Samopomocy będą  w poniedziałki  po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30.

Czytanie na dziś Poznaj, do czego powołuje Cię Bóg

Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa (Hbr 10,1-10) Prawo, posiadając tylko cień przyszłych dóbr, a nie sam obraz rzeczy, przez te same ofiary, corocznie ciągle składane, nie może nigdy udoskonalić tych, którzy się zbliżają. Czyż bowiem nie przestano by ich składać, gdyby składający je raz na zawsze oczyszczeni nie mieli już żadnej świadomości grzechów? Ale [...]

Czytaj dalej